nagłówek zdjęcie recepcji
KARDIO-MED - dbamy o wasze zdrowie od 2000 roku
facebook.com

Stomatolog

Wykonujemy świadczenia w ramach stomatologii zachowawczej dla dorosłych i dzieci, protetyki stomatologicznej, periadontologii, chirurgii stomatologicznej, programów profilaktyki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży, RTG zębów.

Przyjęcia: poniedziałek – piątek 8.00–18.00

Lekarze:

  • Ewa Kalinowska, lek. stomatolog
  • Maria Milewska, lek. stomatolog
  • Magdalena Tafil–Kuźmicz, lek. stomatolog

Zabiegi profilaktyki stomatologicznej stosowane w naszej poradni to:

SKALING - usunięcie twardych złogów kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Kamień nazębny jest główną przyczyną chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających ząb. Choroby przyzębia prowadzą do rozchwiania zębów i ich wypadania. Skaling zapobiega temu procesowi. Po skalingu może pojawić się nadwrażliwość zębów, ponieważ kamień, który zasłaniał szyjki zębowe, już ich nie chroni. W takim przypadku wykonuje się lakierowanie szyjek zębowych fluorem.

PIASKOWANIE - zabieg polegający na usunięciu osadów nazębnych i przebarwień zębów. Osady pojawiają się na zębach , gdy pijemy herbatę, kawę, czerwone wino, gdy palimy papierosy. Osady sprzyjają odkładaniu się kamienia nazębnego, a tym samym pojawieniu się chorób przyzębia. Zabieg polega na usunięciu osadów za pomocą strumienia wody i piasku (dwuwęglan sodu) pod ciśnieniem. Strumień ten kieruje się na zanieczyszczone powierzchnie, co może spowodować schropowacenie ich powierzchni, dlatego po piaskowaniu powierzchnie te są polerowane, czyli wygładzane.

LAKIEROWANIE - polega na pomalowaniu zębów lakierem zawierającym fluor. Zapobiega to pojawieniu się próchnicy i nadwrażliwości zębiny. Zabieg jest stosowany głównie u dzieci (gorsza higiena sprzyja pojawieniu się próchnicy u dzieci) i u dorosłych - szczególnie po usunięciu kamienia i osadów nazębnych.

LAKOWANIE - jest to zabezpieczenie lakiem szczelinowym wąskich bruzd, które są głębokie a zarazem niedostępne do oczyszczenia przez dziecko. Szczeliny takie występują w świeżo wyrzniętych zębach trzonowych i przedtrzonowych. Zabieg jest bezbolesny, ale wymaga współpracy pacjenta- ząb musi być suchy przy zakładaniu materiału, w przeciwnym przypadku materiał zabezpieczający bruzdy może wypaść. Z tego powodu zęby po lakowaniu należy kontrolować.

 

Poradnia realizuje bezpłatne świadczenia refundowane przez NFZ
oraz oferuje konsultacje na zasadach komercyjnych.

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa