nagłówek zdjęcie recepcji
KARDIO-MED - dbamy o wasze zdrowie od 2000 roku
facebook.com

Aktualności

RUCH - to lubię!

Mamy już prawdziwą wiosnę i wymówki, że jest zimno, pada  czy dzień za krótki przestają być aktualne. W związku z tym bardzo zachęcamy naszych pacjentów do aktywnego spędzania wolnego czasu, zwłaszcza na świeżym powietrzu.  Już w XVI wieku Wojciech Oczko, nadworny lekarz króla Stefana Batorego, stwierdził, że ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale niestety wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią nam ruchu.

Nie od dziś wiadomo, że regularna aktywność  fizyczna u osób zdrowych zapobiega chorobom układu krążenia, cukrzycy czy otyłości, jak również chorobom nowotworowym i osteoporozie. Wpływa także korzystnie na sprawność umysłową.  Ruch znalazł się u podstawy piramidy zdrowego żywienia przygotowanej przez Instytut Żywności i Żywienia, a Światowa Organizacja Zdrowia zaleca 150 minut tygodniowo umiarkowanej aktywności fizycznej.

Nie potrzebujemy od razu  karnetu do klubu fitness - jazda na rowerze, bieganie,  może pływanie, taniec  albo po prostu spacer, zwłaszcza w dobrym towarzystwie przyjaciół, rodziny  czy swojego ulubionego czworonoga, w prosty sposób może wpisać się w naszą regularną aktywność. Dzięki temu rodzice mogą zadbać o własne  zdrowie, a jednocześnie  dać  przykład aktywnego spędzania wolnego czasu swoim dzieciom, bo czym skorupka za młodu nasiąknie…

Należałoby jeszcze koniecznie wspomnieć  o endorfinach, zwanych popularnie hormonami szczęścia, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie fizyczne, a szczególnie  psychiczne. I tu okazuje się, że najprostszym i najskuteczniejszym sposobem ich uwolnienia jest ruch.

Spróbujmy dogonić nasze zdrowie.

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa